Porovnání EET pokladen

 

EET pokladny do 6 000 Kč
Název Pořizovací cena bez DPH Měsíční poplatek Velikost Tiskárna v ceně  Výbava  Recenze
1. Dotykačka MOBILNÍ 4 990 Kč 289 Kč 8“ ano  WiFi, Bluetooth, LTE  ***
2. SmartPokladna 10“ 4 990 Kč od 290 Kč 10“ ano  WiFi, Bluetooth, LTE  ***
3. O2 eKasa 4 995 Kč  10“ ano
4. Mini Pokladnička 5 777 Kč  5,5“ ano

 

EET pokladny do 10 000 Kč
Název Pořizovací cena bez DPH Měsíční poplatek Velikost Tiskárna v ceně  Výbava  Recenze
1. Daisy Expert SX + sim karta 6 802 Kč  132×24 px ano
2. EET1 Set1 Tabletové řešení 6 818 Kč 10,1“ ano  WiFi, Bluetooth  ***
3. Markeeta Pokladnička 6 980 Kč  10“ ano WiFi, Bluetooth, LTE
4. Storyous Mini 7 490 Kč od 0 Kč  7“ ano WiFi, Bluetooth, LTE
5. Dotykačka

UNIVERZÁLNÍ

9 990 Kč 289 Kč 14“ ano  WiFi, Bluetooth, LTE  ***

 

Připravujeme (zveřejníme v průběhu ledna 2017):

EET pokladny do 15 000 Kč

Nejlepší EET pokladny pro hotely a restaurace

Nejlepší EET pokladny pro maloobchod a velkoobchod

Nejlepší EET pokladny pro živnostníky

 

Ne vždy je pro EET nutná registrační pokladna

Zákon nenařizuje pro EET určitý typ pokladny. Každý obchodník musí uvážit, jakou variantu upřednostní. Přehled a rychlost zaručí velkým podnikům pokladny dotykové, registrační pokladny se zase hodí spíše pro provozy střední velikosti, místo nevyhovujících pokladen lze v malých firmách používat tablety nebo smartphony připojené k internetu, vybavené patřičným software a doplněné malou tiskárnou.

————————————————————————————————–

Jak vybrat správnou EET pokladnu

Zavedení EET nutí většinu podnikatelů k určitým změnám v systému plateb, především však ve volbě pokladny. To rozhodně neznamená nutnost zbavit se stávajícího zařízení a zakoupit nové drahé řešení ani zásadně měnit zavedený systém práce. Mnoho obchodníků již dnes používá takové pokladny, které umožňují kontrolovat a sledovat vše, co se v podnicích děje, takže nainstalování software pro e-tržby zde nebude nijak náročnou záležitostí.

Co je vlastně pokladna pro EET

Podnikatelé byli a jsou strašeni tím, že si musí pořídit určitý typ pokladny a že náklady na její zakoupení a zavedení budou tak vysoké, že obchodníka finančně vyčerpají. Tato tvrzení se však nezakládají na pravdě – každý prodejce si zvolí takový typ zařízení, který bude odpovídat náplni a rozsahu jeho činnosti. Samozřejmě může využít stávající zařízení, které doplní vhodným software tak, aby splnilo požadavky EET, přidat připojení k internetu či pořídit přenosné zařízení, dotykový telefon nebo tablet.

Každý podnikatel nemusí mít stejné EET řešení

Řešení pro EET mohou mít různou podobu, nemusí se vždy jednat přímo o pokladnu. Záleží vždy na počtu transakcí a na možnostech podnikatele. Jde především o

  • EET mobilní aplikace a možnosti nabízené mobilními operátory
  • tablety nebo smartphony s evidencí tržeb
  • přenosné terminály
  • registrační pokladny
  • pokladní systémy EET a PC pokladny

Každý obchodník si tedy může vybrat druh zařízení, který pro něj bude nejvýhodnější, popřípadě přizpůsobit stávající systém.

EET pokladny různých typů

Konkrétní řešení, jak zajistit regulérní EET předepsáno není, je však dobré vyjít z parametrů stávajícího přístroje. Nutné je mít zařízení, které umí evidovat tržby, tiskárnu na EET účtenky, softwarové vybavení či aplikaci pro elektronickou evidenci tržeb a samozřejmě internetové připojení. Navíc při zakoupené nového zařízení lze uplatnit slevu na dani 5 000 Kč. Různé typy pokladen jsou vhodné pro podniky odlišných velikostí a zaměření.

Nejmenší podniky bez registrační pokladny

V opravdu malých podnicích vystačí podnikatel s běžnou elektronikou. Ta není nijak nákladná, ale je potřeba dát pozor na pravidelné dobíjení. Nejjednodušším řešením je zde kombinace smartphonu, patřičné aplikace a malé tiskárny. Po přijetí tržby se odešle informace o transakci na finanční úřad, který doplní identifikační kód, a účtenka se pak vytiskne na bezdrátové tiskárně. Ten samý způsob se dá využít s tabletem, který nabízí lepší ovládání díky větší ploše displeje.

Menší podniky nebo zařízení střední velikosti s přenosnou pokladnou

Tam, kde je potřeba vytisknout denně větší množství účtenek, již spotřební elektronika nestačí. Možným řešením je například přenosná registrační pokladna. Je pouze o něco větší a silnější než chytrý telefon a lze s ní přecházet na různá místa, navolit placené zboží a vydat účtenku. Je možno vybrat variantu s cloudovou službou, kde se data odešlou pomocí mobilní aplikace, za jejíž použití se však platí. Pokud obchodník nechce využít cloudovou službu, musí pořídit software, který informaci o tržbě okamžitě předá finančnímu úřadu. Samozřejmě je možno zakoupit i nepřenosnou pokladnu s integrovanou tiskárnou.

Velké podniky upřednostňují dotykové pokladny

Mnohem dokonalejší systémy vyžadují velké podniky, kde se denně vydávají až tisíce účtenek. Zde jsou nejvhodnější a současně velmi efektivní volbou, která splní nároky EET, právě dotykové pokladny. Ty jsou sice finančně náročnější, ale kvalitní software dá podnikateli dokonalý přehled o tržbě a prodeji a obsluha lehce zvládne jednoduchou obsluhu. Navíc tyto komplexní náročnější systémy nabízejí dokonalé technické zázemí, servis a podporu zákazníkovi.